Neden seo yaptırmalıyım

Neden Seo Yaptırmalıyım ?

İçindekiler

Neden Seo Yaptırmalıyım ?

Seo, şirketinizin hem Marka değerini yükseltir, hemde sizin adınıza bir pazarlama personeli gibi müşteri bulmak için çalışır. Pazarlama ve Satış Personeli portföyündeki yada yeni kazanmaya çalıştığı müşterilere sunum yapar. Sunum ve pazarlama teknikleri ile şirketine yeni müşteri kazanmaya çalışır. Ama potansiyel müşterinin o an sizin ürününüze ihtiyacı yok ise, broşürünüzü alıp ilgilemiş gibi gözükerek personelinizi uğurlar. Satış ekibiniz 100 lerce görüşme yapar ve bunun çok az bir kısmı satışa döner.

Müşterinizin o anda ürüne ihtiyaç olmadığı için 2. gün broşürü masaüstünden yan tarafa koyar ve bir süre sonra ise broşürünüz çöp kutusundadır. Belli bir süre sonra ihtiyacı olsa sizi hatırlasa kartvizitinizi bulamaz ve broşürünüz zaten atılmıştır.

Peki ne yapmalıyız?  Anahtar kelime : “Müşteriniz ihtiyacı olduğu anda size ulaşması gerekir.”

İhtiyacı olduğunda bakacağı ilk yer Google arama motorudur. Google üzerinden arama kelimesi yazdı ve siz orada yoksunuz. Başka bir firma sizin müşterinizi kaptı bile.. Peki Ne Yapmalıyım ?

Google arama motoru Eskişehir web tasarım firmaları arasından Erol Bilişim‘e ulaştınız. Web sitesi yaptırmak istediniz, Peki sadece site yeterli mi? Hayır

Sitenizin daha yukarılarda çıkması için SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu ) yaptırmanız gerekmektedir. Seo çalışması sonrasında belirlenen süre dahilinde,  siteniz İlk sayfa sıralamasında yer alır ve yeni müşteriler edinmeye başlarsınız.

SEO – Adwords Farkı Nedir? Hangisini Yaptırmalıyım?

Google Adwords (Yeni adıyla Google Ads), Google arama motoru üzerinde , çeşitli reklam modelleri  sunan bir Reklam ağıdır. Google Adwords ücretli olarak arama motorunda siteniz yer alması için reklam oluşturmaktır.Goole üzerinde arama yapınca ücretli arama sonuçları gelir. Ücretli arama sonuçları, belirlenen anahtar kelimelerde yapılan aramalarda sonuç sayfasının üst kısmında listelenen ve yanında reklam şeklinde bir ibare barındıran sonuçlardır. SEO ise, web sitesinin reklam olmayan organik sonuçlarda listelenmesini sağlamaktır.

Seo adwords farkı
Seo adwords farkı

SEO uzun vadede yatırımının dönüşü açısından Adwords’e karşı üstünken, Adwords de hızlı reaksiyon alma açısından SEO’ya karşı üstündür. Ama Adwords ile çok fazla her anahtar kelimede reklam vermek ve tıklama maliyetlerine göre oldukça pahalı olabilir. Para yatırmadığınızda reklamınız ve siteniz artık üst sıralarda çıkmayacaktır.

E-ticaret Sitem İçin SEO Yaptırabilir Miyim?

Evet, e-ticaret siteleri için SEO çalışması yapılabilir. E-ticaret site sahipleri farklı altyapılardaki siteler için SEO yapılabilmesi açısından sorular sorabilirler. İnternet üzerinde aklınıza gelebilecek tüm web siteleri için SEO yapılabilir. E-ticaret siteleri için yapılan SEO çalışmalarında teknik kısım hariç bir farklılık yoktur. Kategori sayısı ve ürün sayısı daha fazla olduğu için daha fazla Seo çalışması gerektirir ve daha yüksek rakamlara mal olmaktadır.

 

E-ticaret Seo
E-ticaret Seo

Yabancı Dilde SEO Yapılabilir Mi?

Tabi ki evet. Pazar hedeflerinizle örtüşecek şekilde İngilizce, Arapça, Çince, Rusça, Almanca ya da dilediğiniz dilde siteniz için SEO çalışması yaptırabilirsiniz. O ülkeye ait Metinler konusunda ücreti ile dil desteği alarak Seo çalışması yapabilmekteyiz.

SEO Ücretleri Nasıl Belirlenir?

SEO projelendirmesi yapılırken sitenin SEO uygunluk durumu analiz edilir. Eğer sitenzi seo çalışmasına uygun değil ise yeni bir site yapılması için teklif verilir. Site tasarım ve kodlaması sonrasında SEO çalışmasına geçilebilir. Eskişehir Yazılım ve Eskişehir web tasarım ekipleri arasında Eskişehir Seo Uzmanı çalışmasını  yapan profesyonel ekiplerimiz bulunmaktadır. Çalışmanın odağında bulunan anahtar kelimeler tespit edilir. Sektörel her anahtar kelime farklı rekabet düzeylerine sahiptir. Son olarak web sitesinin seçili anahtar kelimeler için çalışma sonunda ulaşması hedeflenen konum belirlenir.  SEO maliyeti ortaya konur. SEO ücretlendirmeleri Senelik Sözleşme yada 6 aylık Sözleşme ile Aylık ödemeler şeklinde yapılır.

SEO Fiyatları Ne Kadar?

Aylık 2.000 TL – 15.000 TL ye kadar sabit ücretler ile sözleşmeler yapmaktayız. Bu rakamlar projenizin ve sitenizin durumuna göre değişmektedir. Ön analizlerimiz sonucunda Seo çalışması için teklifimizi sunmaktayız. Seo Uzmanı ve ekiplerimize İletişim telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz

Seo hizmetini bıraktım Google Sıralamam düşer mi?

Evet, Google sitelerin sürekli güncel tutulmasını ve sayfalarda seo çalışması yapılmasını önemsemektedir. Seo çalışmasını  bıraktıktan hemen sonra siteniz tabiki düşmeyecektir ama 3 ay ile 1 yıl içerisinde sitenizde güncelleme olmayacak ve sektörünüzde olan bir Rakibiniz, sitesinde Seo çalışması ile sizin üstünüze çıkabilecektir. Bu şekilde siteniz aylar geçtikçe 2. 3. sayfalara düşebilecektir. Seo çalışması ile siteniz üst sıralar gelmiş ve size müşteri kazandırıyor ise ve sektörel yapınız verdiğiniz ücretleri karşılayabiliyor ise SEO Çalışmasını bırakmamanızı tavsiye ediyoruz.

Google Yükselme
Google Yükselme