Seo çalışması nasıl yapılır

Seo Nedir ?

İçindekiler

Seo Nedir ?

Bir web sitesinin arama motorlarında bir sıralama sayfasında en üst sıralarda yer alması için en önemli faktör SEO’dur. SEO’nun Türkçe karşılığı “Arama Motoru Optimizasyonu” dur. SEO, dijital pazarlamanın en önemli göstergelerinden biridir.

SEO Çalışması nasıl yapılmalıdır ?

Siz bir potansiyel müşterisiniz ve bir ürün arıyorsunuz. Arama motoruna kelimenizi yazdınız, ilk yapacağınız şey ilk sıradaki siteyi tıklamak, sonra ikinci, sonra üçüncü belki beş yada altıncı.. Müşteri bilgiye çabuk ulaşmak ister. Seo hizmeti alan internet siteleri, arama motorlarında 1. sayfada ilk 5-6 sırada çıkmak için yoğun çaba harcar. Kullanılar sıralamada yüksek olan sitelere tıklama eğilimidir.

Arama sonuçlarında yer alan ilk 5 site, anahtar kelime trafiğinin %75’ine sahip olmaktadır.

İlk sıralarda yer alan siteler müşteriye daha çabuk ulaşır. Müşterinin zamanı kısadır. Bilgiye ulaşıp çıkmak ister. Ürün almak isteyen müşteri ise;aradığı ürün ve marka adını yazarak siteye giriş yapar. Arama sonuçlarında üst sıralarda yer alanlar şanslıdır. Kullanıcı bu sitelere tıklama eğilimindedir. Kullanıcı aradığı ürünü ilk 5 sırada alıp çıkar.

 

Seo çalışması nasıl yapılır
Seo çalışması nasıl yapılır

Arama motorlarına yönelik çalışmalar size yalnızca müşteri kazandırmaz, markalaşmanızı da sağlar.   Arama motorlarında üst sıralarda yer alan internet siteler kullanıcılar üzerinde iyi bir izlenim yaratacaktır. Bu  güvenilirlik zamanlar markalaşcak, zaman geçtikçe doğrudan ürün ismi aratmak yerine alışveriş yapmak amacıyla markanızın ismini aratacak ve bu işlem sitenizin marka değerini artıracaktır.

Google, kullanıcılara daha doğru ve güvenilir sonuçlar gösterebilmek amacıyla markaları ön plana çıkaracağını belirtti. Bu güncellemeyle birlikte markalaşmak, en önemli SEO kriterlerinden biri haline geldi. Markalaşma konusunda ilerleme kaydettiğinizde yalnızca müşterilerinizde değil, rakiplerinizde de olumlu bir izlenim yaratırsınız. Markanızın bilinirliği ve hizmet kalitesi arttıkça hem müşterilerin vazgeçilmezi haline gelir hem de rakiplerinizin örnek aldığı bir konum elde edersiniz.

Seo Nedir ? Seo Uzmanı kimdir ?

SEO uzmanları ; markaların, işletmelerin ya da kurumların marka değerini artırmak ve potansiyel müşteri kitlelerine en hızlı şekilde ulaşması amacıyla çeşitli algoritmalara sahip olan arama motorları sistemlerine uygun sistemler üretirler. SEO yapılmasının amacı, arama motorları aracılığıyla kullanıcılara en temiz ve en doğru siteyi sunmaktır. SEO çalışmanızı gerçekleştirecek olan SEO Uzmanı çalışmalarını titiz ve etik bir şekilde gerçekleştirir, çalışmaları sırasında doğrudan arama motorlarının talepleri yerine getirir .

SEO Çalışması Yaptırmak

SEO,  işletmelerin marka değerini artırmak ve müşterilerine en hızlı şekilde ulaşması amacıyla gerçekleştirilir. Googlegibi gelişmiş algoritmalara sahip olan arama motorları, SEO’ya büyük bir önem göstermeye ve hatta direkt olarak bu doğrultuda algoritma güncellemeleri yapmaya başlamıştır. Arama motorları kullanıcılara en hızlı ve en doğru bilgiyi sunmak için çalışmaktadır. Google, arama motorunu yanıltmaya yönelik çalışmalara ciddi cezalar vermektedir. Bu sebepten SEO çalışmanızı gerçekleştirecek olan SEO Uzmanı  ya da SEO ajansını seçerken dikkatli davranmanız gerekir. Sizi Google’da SEO ilk sıra taşıyacak olan SEO Firması, SEO çalışmalarını titiz ve etik bir şekilde gerçekleştirmesi gereken firmadır. SEO çalışmaları sırasında doğrudan arama motorlarının talepleri yerine getirilmeli ve arama motorlarını aldatmaya yönelik çalışmalar yapılmamalıdır.

SEO Analizi

Seo analizi
Seo analizi

Sektörüne ve markasına uygun Kurumsal site veya e-ticaret sitesi isteyen müşterilerimize, SEO analizi yapıyoruz. Analizlerimizde doğrudan ürün ve sektör bilgileri üzerinden yapıyor,  hedeflerini ve isteklerini gözetiyor, çalışma planımızı Google da 1. Sırada çıkmak için şekillendiriyoruz. Biz SEO ajanslarının yaptığı gibi müşterilerimize asla yerini bulmayan ilk sıra garantisini vermiyor, etkili bir şekilde yükselme garantisini veriyoruz. Çalışmalarımıza başlamadan önce sektörünüze ve markanıza yönelik detaylı analizler yapıyor, Hangi sırada yer aldığınızı ve şu anki durumunuzu raporlayıp, başlangıçtan seo hizmeti aldığınız dönem içerisinde tüm raporları size sunuyoruz. Rakipleri ve sektörü inceliyor ve bunlar doğrultusunda sizlere gerçekçi kalıcı, sıralama vadediyoruz.

Seo Analizleri Nedir?

SEO çalışmaları gerçekleştirilirken dikkat edilmesi gereken 150’den fazla kriter bulunmaktadır. Bu kriterlerin en önemlisi analizdir.

Sektör Analizi

Hizmet verdiğiniz sektör araştırılarak potansiyel müşterilerinize en uygun hedef kelimeleri belirliyoruz. Sektör analizinde sizin önünüzd bulunan tüm rakiplerin SEO stratejileri analiz edilmeli, hangi anahtar kelimelerden ve kaynaklardan trafik kazandıkları belirlenmelidir.

Eğer rakipleriniz otoriter sitelere sahipse doğrudan rakiplerinizin kelimelerinde onları geçmek zor olabilir. Bunun yerine rakiplerinizin kelimelerine alternatifler belirlenerek bu kelimelerde çalışma yapılması gerekir. Bu doğrultuda uzun kuyruklu kelimelerin hedeflenmesi, hem sitenizin trafiğinde hem de otoritesinde olumlu bir etki yaratır. Rakiplerinizin dominant olduğu kelimelerdeki çalışmalar ise sitenizin otoritesi arttıktan sonra gerçekleştirilir.

 

Bir yanıt yazın